Polska policja wystosowała bardzo istotny apel, skierowany do naprawdę licznej grupy obywateli polskich. Komenda Główna Policji, a także piony prasowe poszczególnych komisariatów, solidarnie zamieściły komunikat o podobnej treści.

Jak wiadomo, policja ma za zadanie zapewniać obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Kolejną jej rolą jest dbanie o porządek publiczny. Liczni funkcjonariusze nie tylko patrolują ulice czy ujmują osoby poszukiwane za różnorakie konflikty z prawem.

Więcej TUTAJ

Funkcjonariusze najczęściej ci z oddziałów prewencji, zabezpieczają również wszelkiego rodzaju imprezy masowe, wydarzenia czy manifestacje. Gdyby tego nie robili, zachodzi obawa, iż niemała liczba zwłaszcza tych ostatnich, mogłoby nie kończyć się dobrze. Szczególnie w czasach, gdy polaryzacja społeczeństwa postępuje w galopującym tempie.

Istotny apel. Padają szczegóły

Szacuje się, że w polskiej policji pracuje około 100 tys. osób.Wciąż jednak potrzebni są nowi chętni do złożenia ślubowania i zasilenia szeregów Polskiej Policji. Zrobić to może niemal każdy z nas. A dowódcy formacji nieustannie szukają nowych funkcjonariuszy, ze względu na odczuwalne braki kadrowe. Zwłaszcza w mniejszych miastach i miasteczkach.

Więcej TUTAJ

Służbę w policji może pełnić:obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;

-który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;

-korzystający z pełni praw publicznych;posiadający co najmniej średnie wykształcenie; posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,

-podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;

-dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj