Tusk wiedział, że to kłamstwo!!! „Współpraca ze strony Rosjan jest lepsza, niż wymaga tego konwencja chicagowska”.

0

28 kwietnia 2010 r. na konferencji prasowej premier Donald Tusk przekonywał, że współpraca z Rosjanami ws. badania katastrofy smoleńskiej jest wręcz wzorowa. I zapewniał, że nie otrzymał żadnego sygnału o nieprawidłowościach. Dziś już wiadomo, że kłamał.

Więcej TUTAJ

 „Współpraca ze strony Rosjan jest lepsza, niż wymaga tego konwencja chicagowska. A więc ponadstandardowa. Tak czy inaczej, Prokuratura Generalna czy inni urzędnicy, którzy pracują nad wyjaśnieniem sprawy, wiedzą, że jakiekolwiek ze strony rosyjskiej działania, które my byśmy uznali za utrudniające nam pracę, będą mnie natychmiast o tym informowali i będę też natychmiast interweniował, jeśli będzie taka potrzeba, u premiera i prezydenta Rosji. Na razie nie było takiego przypadku.”

Taką informację Donald Tusk przekazał 28 kwietnia 2010 r. na konferencji prasowej. Natomiast z nagrania ujawnionego w programie Anity Gargas wynika, że już pięć dni wcześniej Tusk wiedział, iż strona rosyjska uniemożliwia polskim ekspertom badanie katastrofy.

Więcej TUTAJ

23 kwietnia 2010 r. akredytowany przy MAK Edmund Klich  informował Tuska, że Rosjanie zakazali nawet fotografować Polakom… lotnisko w Smoleńsku.

Źródło: niezależna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj