Tusk: Polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności. Będą konsekwencje!!!

2

Szef RE Donald Tusk oświadczył, że polski rząd wyłamywał się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji . Dodał, że jest w stanie zrozumieć argumenty polskiego rządu, ale będzie wiązało się to z konsekwencjami. „Takie są zasady w Europie” – zaznaczył.

Więcej TUTAJ

„Najważniejsze, abyśmy rozstrzygnęli, także w Polsce, co jest naszym priorytetem. Czy chcemy wspólnie z Europą rozwiązywać problemy związane z migracją, a więc chronić granice, ale także pomagać tym państwom, które mają zbyt dużo uchodźców, czy też, jak to dzisiaj rząd polski proponuje, twardo wyłamywać się z europejskiej solidarności i nie przyjmować uchodźców. Oba podejścia mają swoje uzasadnienie, swoje argumenty, ale też koszty” – powiedział.

„Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć – będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie” – zaznaczył

.

Więcej TUTAJ

ŹRÓDŁO: NEWSWEB.PL

2 KOMENTARZE

  1. Należy oczyścić Polskę od antypolskich zdrajców i odebrać PO-folksdojczom i POstkomunistom-bolszewikom Polskie obywatelstwa! aby nie mogli pchać się do rządu RP.

  2. ale o jakich uchodźcach on mówi ???już prawie 3 mln uchodźców z kraju ogarniętego wojną dotarło … tych z białoruskiej granicy ??? oni uchodźcami byli jak na teren Turcji wkroczyli więc , potem to są migranci ekonomiczni ….więc o czym ten Pan mówi ??? można więcej kontekstu ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj