Tusk: “Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski”. “To ziemia brudna i biedna”

10

Tak, to ten Donald Tusk jest autorem tych wstrząsających słów tytułowych. Tak, to ten człowiek przez wiele lat był premierem naszego kraju.

Dlaczego Donald Tusk i założona przez niego Platforma Obywatelska zawsze zalecała młodym Polakom emigrację?

Dlaczego pozwalała im napędzać obcą gospodarkę?

Dlaczego podejmowała dziesiątki prozachodnich decyzji szkodzących Polakom i polskiej gospodarce?

Odpowiedzi sam Tusk udzielił już dawno.

Więcej TUTAJ

“Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać… Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem!”

To tekst Donalda Tuska dla miesięcznika ZNAK z roku 1987 (nr. 11-12 str. 190).

Więcej TUTAJ

10 KOMENTARZE

  1. Uważajcie Polacy na tego gościa. To członek bandy czworga a to dawny KLD (Tusk Bielecki Lewandowski) to zbrodniarze na polskim przemyśle jego kadrach i tym samym na Polakach. Tym czwartym jest Balcerowicz.

  2. Menda obiecała Polakom zielona wyspę młodzi Polacy mieli wracać do Polski bo on zamierzał tu 8m zgotować tak… i dobrobyt, tymczasem spieprzył do Brukseli i sam ładuje sobie garściami i szczuje teraz jeszcze przeciwko własnemu krajowi. Oby Nowak przemyślał w celu i powiedział co Tusk ma za kołnierzem. Wszyscy są dobrzy jak do koryta się dobiora

    • To prawda co Tusk powiedział, dlaczego tak dużo ludzi ucieka z polski i napewno co drugi chciał wyjechać do innego kraju, ja tez wyjechałam i nie żałuje , na Śląsku brud smród i nic się nie zmieniło od 50 lat

      • No jak kradło i likwidowało cały przemysł na którym oparta była gospodarka krajowa to co się dziwić?Wyprzedawało się majątek narodowy i zadłużało się na pokolenia Polskę i Polaków.Tusk to mafiozo i to nie podlega żadnej dyskusji.

    • To prawda co Tusk powiedział, dlaczego tak dużo ludzi ucieka z polski i napewno co drugi chciał wyjechać do innego kraju, ja tez wyjechałam i nie żałuje , na Śląsku brud smród i nic się nie zmieniło od 50 lat

  3. Niestety rozgoryczone komentarze to jest prawda.Wybrani i wybierani demokratycznie do przywilejów i możliwości okradania swoich rodaków bezkarnie mają się coraz lepiej , jak to jest możliwe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here