Według nieoficjalnych informacji ,na posiedzeniu prezydium PO Rafał Trzaskowski został zapytany czy zamierza pozostać wierny PO, czy buduje własny ruch bez szyldu partii.

Jak podaje Wirtualna Polska, takiej deklaracji chcą m.in. dwaj wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak i Bartosz Arłukowicz oraz sekretarz generalny Marcin Kierwiński. Ma to wynikać z niepokoju o to, że Trzaskowski dystansuje się od własnej partii.

Portal wskazuje na inicjatywę Trzaskowskiego „Campus Polska Przyszłości”

„Dostaliśmy link do nagrania z informacją, że możemy je promować w mediach społecznościowych. Nie wszyscy się na to zgodzili. Temat nie został szeroko podjęty.”– powiedział nieoficjalnie jeden z ważnych posłów PO. 

Źródłem narastającego konfliktu w Platformie Obywatelskiej jest też brak komunikacji i niejasna strategia.

„Nie tylko szeregowi posłowie nie rozumieją, w którą stronę zmierza ich partia. Nawet członkowie władz, którzy są gotowi wspierać Rafała Trzaskowskiego, nie wiedzą, jak połączyć odbudowywanie pozycji Platformy z coraz wyraźniejszą niezależnością prezydenta Warszawy. To z kolei skazuje ich na domysły i tworzenie własnych koncepcji na temat tego, jak Rafał Trzaskowski widzi swoją polityczną przyszłość”.- informuje Wirtualna Polska.

źródło: niezależna.pl, wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj