Pilne!!!Te media dotknie repolonizacja!!! Niemiecka panika!!!

3

Niemieckie wpływy na polską opinię publiczną są bardzo poważnie zagrożone. Prezes partii rządzącej, jest bardzo zdeterminowany w kwestii repolonizacji mediów. Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał, że jego zdaniem kapitał ma narodowość, a właściciele mediów z zagranicznym kapitałem używają ich do walki politycznej w Polsce.

Niemieckie wpływy na polską opinię publiczną są bardzo poważnie zagrożone. Nasz rynek prasy w ostatnich dekadach był stopniowo opanowywany przez kapitał niemiecki i szwajcarski. Wydawcy z dominującym kapitałem zagranicznym, używają ich do walki politycznej w Polsce. Innego zdania jest opozycja, która stara się przekonać Polaków, że Niemcy – mając w rękach ogromne siły masowego przekazu – nie wykorzystują tego.

Największymi wydawcami z przeważającym udziałem kapitału zagranicznego są: szwajcarsko-niemiecka grupa Ringier Axel Springer, czyli RASP (właściciel Onetu, Faktu, Newsweeka, Przeglądu Sportowego), niemieckie Bauer Media (RMF, Interia, prasa kolorowa). Na rynku telewizyjnym dominuje należąca do Amerykanów ze Scripps Networks Interactive Grupa TVN. Na rynku radiowym mamy francuski Eurozet, nadający Radio Zet i Antyradio.

Więcej TUTAJ

Jak wiadomo grupa Polska Press (prasa lokalna i regionalna) zostały kupione przez PKN Orlen. Szczególnie zawłaszczony był rynek prasy lokalnej i regionalnej. Cały proces nabrał tempa po przejęciu władzy przez PiS w 2015 r.

Na początku lutego rząd zaprezentował szczegóły projektu nowej opłaty, do którego szybko przylgnęła nazwa „podatek od mediów”. W projekcie jest mowa o „składce z tytułu reklamy”. Będą nią objęte zarówno portale internetowe, jak i tradycyjne media, a także kina i np. firmy oferujące zewnętrzne nośniki reklam.

Więcej TUTAJ

Źródło: Wrealu24.pl, Money.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here