Soros: Zrobimy z Europy jedno państwo!

11

George Soros nie jest chyba zadowolony z działań swych licznych organizacji, skoro usiadł i napisał zagrzewający do walki o wspólną Europę tekst. Jego tytuł „Bój o wspólną Europę!” już na wstępie wskazuje cel, który przyświeca wszelkim działaniom tego pana.

Niezrażony tym, że mimo zniszczenia ekonomicznego kilku co najmniej państw europejskich, wciąż nie zbudował superpaństwa swoich marzeń, usiłuje zmobilizować do radykalniejszych działań zwolenników swej wizji Nowej Europy.

Tekst jest, już bez żadnych niuansów, zapowiedzią walki Sorosa (do końca życia), dla stworzenia super państwa, które różnymi ścieżkami, ale dojdzie w końcu do wspólnej waluty i ideologii.

Więcej TUTAJ

Soros pisze wprost: „Spore nadzieje wiążę również ze spontanicznymi oddolnymi inicjatywami, które pojawiają się w Europie (większość z nich jest dziełem młodych ludzi). Mam na myśli „Pulse of Europe” (Puls Europy), który został powołany w listopadzie ubiegłego roku we Frankfurcie nad Menem, a który objął swoim zasięgiem około 120 europejskich miast, jak również brytyjski ruch „Best for Britain” oraz opór wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce i Fideszu na Węgrzech, którym kieruje premier Viktor Orbán.”

Czy trzeba jaśniej? Jakie teraz argumenty pozostały tym, którzy od lat wyśmiewają, jako spiskowe teorie dziejów, ostrzeżenia przed działaniami z zewnątrz, mającymi „ustawić” polską scenę polityczną według wskazówek pana Sorosa. Człowieka, który podziwia „odwagę Węgrów, którzy odrzucają kłamstwa i skorumpowanie cechujące rządy Orbána” i mającego nadzieję, że „działania europejskich instytucji wobec zagrożeń płynących z Polski i Węgier przyniosą oczekiwany skutek”. Wszystko to z jednoczesnym twierdzeniem, że „wartości demokratyczne nie mogą zostać być narzucane z zewnątrz, ale wypracowane oddolnie” – byle za moje pieniądze – nie zostało powiedziane, ale wybrzmiało trochę wcześniej.

Więcej TUTAJ

Wszystkie, ciekawe szczegóły przemyśleń pana Sorosa zamieścił portal należący do niemieckiego właściciela – Onet.pl.

11 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję że dożyję pięknych czasów gdy to 'superpaństwo’ powstanie! Niestety na razie to tylko fakenewsy wymyślane przez chore prawackie umysły oraz cwaniaków szukających kasy za klikanie.

  2. Jugosłowianie zrobili już sobie jedno państwo, które skończyło się jednym, wielkim cierpieniem setek tysięcy ludzi. Trzeba być nieukiem o ignorantem żeby wpadać na takie infantylne i zarazem megalomanskie pomysły jak wielkie imperium europejskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj