Temat reparacji

Temat reparacji złośliwie nazywany jest przez opozycję „kiełbasą wyborczą”. Twierdząc chociażby, że mówimy o zamierzchłych czasach, a poza tym zbrodni dokonywali „naziści, nie Niemcy”. Teraz jednak sprawa nabiera oficjalnego charakteru.

Niemcy mieliby wypłacić Polsce niewyobrażalnie wysokie odszkodowanie za zniszczenie naszego kraju podczas II wojny światowej. Głos w sprawie zabrał poseł Solidarnej Polski – Janusz Kowalski. Była mowa o oficjalnej nocie dyplomatycznej. 


Według wyliczeń sprzed dwóch lat, Polska miałaby otrzymać od Niemiec reparacje w wysokości około 800 miliardów dolarów amerykańskich.

Więcej TUTAJ

„Sprawa załatwiana jest od złej strony, temat to kiełbasa wyborcza, dokument w niczym nie pomoże, choć jeszcze nie powstał.” – tak politycy opozycji oceniają jeszcze nieopublikowany raport dotyczący należnych Polsce reparacji wojennych od Niemiec

.Rząd w Berlinie oczywiście wzbrania się przed takim scenariuszem rękami i nogami. Twierdząc chociażby, że mówimy o zamierzchłych czasach, a poza tym zbrodni dokonywali „naziści, nie Niemcy”.

Za domaganiem się reparacji od naszych zachodnich sąsiadów opowiada się znacząca większość frakcji konserwatywnych. Również badania opinii publicznej obrazowały, że Polacy chcą, by Niemcy w końcu zapłacili za piekło na ziemi, jakie zgotowali naszym dziadom i pradziadom. 

Temat reparacji

Więcej TUTAJ

Poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, a więc głównego koalicjanta PiS, zwrócił uwagę, że wraz z opublikowaniem raportu o polskich stratach, powinna zostać złożona oficjalna nota dyplomatyczna w sprawie żądania reparacji od Niemiec

Ponadto przypomniał, że stosowna uchwała w tej sprawie została jednomyślnie przyjęta w 2004 roku.

Więcej TUTAJ

Ponadto przypomniał, że stosowna uchwała w tej sprawie została jednomyślnie przyjęta w 2004 roku.

Źródło: mpress.pl

Sprawdź!!!!

Teraz jednak sprawa nabiera oficjalnego charakteru.

ORAZ

CZYTAJ DALEJ » Niemcy » „Oficjalna nota dyplomatyczna do Berlina.” Ostateczny krok ws. reparacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij!!!

Nierealnie.pl

Rząd w Berlinie oczywiście wzbrania się przed takim scenariuszem rękami i nogami. Twierdząc chociażby, że mówimy o zamierzchłych czasach, a poza tym zbrodni dokonywali „naziści, nie Niemcy”.

Więcej TUTAJ

Zawsze bądź na bieżąco.


Napisz na adres email: redakcja@nierealnie.pl

Numer konta dla wspierających: 08 1240 2656 1111 0010 0699 5871

Więcej TUTAJ

Zasady

Kopiowanie, lub wykorzystywanie treści oraz multimediów w sposób naruszający przepisy prawa, Surowo Zabronione..

1. W Związku Z Art 14 Ustawy O Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z Dnia 18 Lipca 2002.

2. Kontakt Z Serwisem Jest Możliwy W Formie Elektronicznej Pod Adresem E–Mail: Redakcja@Nierealnie.Pl


3. Zabrania Się Kopiowania I Rozpowszechniania Treści . Zdefiniowanego W Ustawie O Prawie Autorskim I Prawach Pokrewnych Z Dn. 4 Lutego 1994 R. O Prawie Autorskim I Prawach Pokrewnych (Tj. Dz.U. Z 2006 R., Nr 90, Poz. 631 Z Późn. Zm.). Kopiowanie I Rozpowszechnianie Treści Jest Możliwe Tylko Po Uzyskaniu Pisemnej Zgody Serwisu.


4.Użytkownik oświadcza, że, bierze na siebie Pełną odpowiedzialność wynikającą z przepisów.


5. Użytkownik publikujący treści za pośrednictwem komentarzy oświadcza, że posiada do nich wszelkie prawa do całych tekstów, filmów, grafik oraz dźwięków bądź ich fragmentów lub wykorzystuje je zgodnie z właściwą licencją i odpowiednio oznacza.


6. Serwis udziela zgody na linkowanie bezpośrednio do artykułów Serwisu
7. Wszelkie treści opublikowane w serwisie podlegają ochronie prawnej.

Należą Do Nierealnie.pl lub Do Podmiotów Współpracujących z Serwisem.

Napisz na adres email: redakcja@redakcja

Numer konta dla wspierających: 08 1240 2656 1111 0010 0699 5871


Więcej TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj