Obietnice PO to Mrzonki. „Musieliby w ciągu miesiąca przejąć władzę.” Hołownia przejmie większość elektoratu Platformy.

1

W TVP Info redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz skomentował nowe obietnice PO.

Za czasów Platformy bardzo mocno wzrosły podatki, szczególnie VAT w Polsce i tak naprawdę nie ma podstaw, by sądzić, że Platforma by zrealizowała ten plan, o którym mówi” – powiedział

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zaprezentowali „Receptę na kryzys”. Propozycje przedstawione przez Borysa Budkę zakładają m.in. 5-procentowy VAT dla poszkodowanych w pandemii branż, 10 tys. zł kwoty wolnej od podatku, odszkodowania dla firm, likwidację tzw. podatku Belki, nowe przepisy obowiązujące dopiero od 1 stycznia i handel w niedziele.

Więcej TUTAJ

Wiemy, że za czasów Platformy bardzo mocno wzrosły podatki, szczególnie VAT w Polsce i tak naprawdę nie ma podstaw, by sądzić, że Platforma by zrealizowała ten plan, o którym mówi, ponieważ, po pierwsze, nie wskazuje źródeł finansowania, po drugie , do tej pory robiła kompletnie coś innego, a po trzecie, tak naprawdę to nie ma mechanizmów, które mogłyby w tej chwili wprowadzić te pomysły. Żeby to zrobić, PO musiałoby w ciągu miesiąca przejąć władzę”– stwierdził Sakiewicz

Jeżeli PO chce obniżać podatek VAT, dla tych, którzy ucierpieli w koronawirusie i szybko przynieść im pomoc, to znaczy, że gdzieś w marcu, kwietniu, w maju, powinna utworzyć własny rząd, przeforsować nowy budżet, przeforsować szereg ustaw, do których przekona prezydenta. Jak do tego przekonają wszystkie partie, poza PiS-em? To są mrzonki.

Więcej TUTAJ

To jest partia pogrążona w bardzo głębokim kryzysie, zastanawiam się, czy z punktu widzenia PiS jest sens dalej pogrążać Platformę, bo moment, w którym Hołownia przejmie większość elektoratu Platformy spowoduje, że PiS będzie miał poważnego przeciwnika. Z punktu widzenia PiS-u Borys Budka bardzo dzisiaj pomógł przedłużyć nadzieję na kolejną kadencji.”– dodał.

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

1 KOMENTARZ

  1. Panie Budka, czas by już zrezygnować z polityki. To nie pana bajka, to jedynie męczarnia. Uwolnij nas od siebie i uwolnij sam siebie od myśli nieuczesanych, tym bardziej, że lotnisko na głowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here