Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży. Rząd zamyka gastronomie.

0

Nowe obostrzenia od poniedziałku 26 października uderzą w branżę gastronomiczną – Mariusz Gierszewski z ”Wirtualnej Polski' 'informuje., że Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji ogłosi również restrykcje dotyczące seniorów i młodzieży

Mateusz Morawiecki jeszcze w środę poinformował, że będzie rekomendował Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Premier rekomendował również, aby cała Polska była strefą czerwoną. 

Obecnie w strefie żółtej i czerwonej lokale gastronomiczne mogą być otwarte dla klientów w godzinach 6-21. Potem możliwe jest tylko wydawanie posiłków na wynos. Ponadto zgodnie z przepisami zajęty może być tylko co drugi stolik, a klienci są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca przy stoliku.

Nowe obostrzenia dotyczące działalności lokali gastronomicznych w czerwonej i żółtej strefie ogłosi na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak ustaliła ”Wirtualna Polska”, od 26 października zamknięta będzie działalność stacjonarna pubów i restauracji. Lokale będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here