Niemcy ujawniają! To ONI zrzekli się w imieniu Polski reparacji! “Dla nas sprawa jest zamknięta”

19

Od momentu gdy rząd PiS głośno powiedział o chęci rozpoczęcia walki o odszkodowania za straty poniesione podczas II wojny światowej, temperatura na arenie międzynarodowej znowu wzrosła. Teraz oliwy do ognia dolewają Niemcy.

 PiS głośno powiedział o chęci rozpoczęcia walki o odszkodowania za straty poniesione podczas II wojny światowej, temperatura na arenie międzynarodowej znowu wzrosła. Niemcy, ujawniają kto zrzekł się odszkodowań.

Według Niemców, Polska zrzekała się aż kilkukrotnie odszkodowań za szkody wyrządzone podczas II wś. Jako pierwszych, którzy “machnęli” ręka podają władze PRL. Miało to nastąpić jeszcze w latach 50-tych. I jeżeli jeszcze to można by uznać za śmieszny argument, to już kolejnych aktów bezmyślnego zrzekania się nie można zlekceważyć. 

Więcej TUTAJ

Die Welt podało, że również w 2004 roku polskie władze wyraźnie odmówiły wszczynania procedur odszkodowawczych. 

Sprzeciwił się ówczesny rząd, w tym szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz, premier Marek Belka czy prezydent Aleksander Kwaśniewski. Żaden z nich nie chciał obciążać dobrej współpracy między Polską i Niemcami, oraz brać odpowiedzialności za zniszczenie zjednoczonej Europy.”

Die Welt

Niemcy uznali, że Prawo i Sprawiedliwość wręcz nie ma prawa domagać się ponownie wypłacenia odszkodowań. Wygląda na to, że za naszą zachodnią granicą sprawę już zamknięto.

Więcej TUTAJ

Źródło: wRealu24

19 KOMENTARZE

  1. Die Welt – tak gorliwie walczycie o praworządność w Polsce to umówmy się w ten sposób – najpierw wy się rozliczycie ze swej praworządności, a potem wrócimy do rozmów na temat naszej – jak to jest, że można kogoś zabić, zniszczyć jego majątek i za to nie ponieść żadnych konsekwencji – tak ma wyglądać praworządność w/g was?

  2. szkód wyrządzonych nie mozna sie zrzec, to Niemcy powinny pamietac o wyrządzonych szkodach, i powinni sie czuć w obowiązku naprawić szkody, inaczej Niemcy chcą sie wymigać, jak złodziej.

  3. niech oddadzą to co ukradli dzieła sztuki,wywozili przez sześć lat,zniszczyli Polskę zamordowali 5 800000 obywateli polskiego pochodzenia jedne istnienie ludzkie t.j milion zł. zrównali z ziemią Warszawę wywieźli ponad 200 tyś. polskich dzieci za wszystko muszą zapłacić..

  4. Skoro roszczeń zrzekli się imiennie neo komuniści: Cimoszewicz, Kwaśniewski, Belka to zarekwirować im ich prywatne majątki na poczet ewentualnych rozpraw. Puścić z torbami, niech jadą na szparagi. Przecież Niemcy podają nam ich w tym artykule na przysłowiowej tacy.

  5. Nie mamy prawa a wy mieliście prawo zabić miliony polaków i zrabować majątki nasze. Po upadku komuny zrobiliście IV rozbiór. Nie pozdrawiam

  6. Czyli wystarczy, ze paru sposród milionow ustnie zrzeknie sie i nie ma sprawy ? To po co traktaty, notariusze i inne dokumenty , po co referenda i sejmy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj