Jurij Szuchewycz, syn głównego dowódcy UPA Romana. Powiedział, że jest gotowy „plunąć Polakom w mordę”.

Szuchewycz stwierdził, że Polska nie ma prawa dyktować Ukrainie, kogo należy uznać za bohatera. Dodaje, że Ukraina nie powinna słuchać swoich sąsiadów. Deputowany przypomniał, że ma wiele pretensji do Polski.

Więcej TUTAJ

To co realizują i te falsyfikacje, których dokonali. I to, co robili od czasu ukrainizacji Wołynia w latach 30

Szuchewycz

Szuchewycz jest zdania, że jeżeli Polska postrzega się w kategoriach partnera Ukrainy, to przedstawiciele naszych władz nie powinni się wypowiadać źle o Ukrainie.

Naplułbym Polakom w mordę – i to wszystko” – powiedział Szuchewycz.

Jurij Szuchewycz to syn Romana Suchewycza, który z kolei jako główny dowódca UPA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom i przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilne.

Wymordowali oni około 100 tys. osób, z czego na Wołyniu zginęło 40-60 tys. Polaków, w Małopolsce Wschodniej od 20-25 do 40 tys., zaś na ziemiach współczesnej Polski od 6 do 8 tysięcy Polaków.

Więcej TUTAJ

Źródło: Newsweb.pl

11 KOMENTARZE

  1. No tak sprawy niezałatwione sie ciagną. Rosjanie Uwazają UA za faszystów i maja rację…Tylk co to jest UA…Nikogo za to nei rozliczono. Za Sajuza te gjeroje siedzieki cicho jak mysz pod miotła. Bo NKWD i KGB wykosiło to całe UPA. zRESZTĄ Połwa to kolaborancy Sowieckich jak i niemieckich słuzb,,

  2. nie „ukraiński parlamentarzysta” – tylko ruski pachołek, agent udający ukraińskiego parlamentarzystę, szczujący dwa narody przeciwko sobie a Wy robicie dokładnie to co on chce – czyli nakręcacie agresję

  3. Ty tez bedziesz kiedys starym dziadem. Jezeli dozyjesz. Bo wczesniej moga z ciebie zrobic niewolnika,harujacego za miske zarcia. W takich warunkach starosci mozesz nie doczekac…

  4. Sluchajcie, niebawem wszystkie te stare zle dziady odejda, co podsycaja nienawisc miedzy nami wszystkimi. W zasadzie tylko oni wiedza co sobie ubzdurali. Oni staraja sie podtrzymac tradycje nienawisci i wrogosci. Nie tylko ukraincy.. u nas tacy sa codziennie w tv… Im wczesniej odejda – tym lepiej. Mlodzi ludzie lepiej uformuja swiat.. ale zeby ich po drodze dziady nie zepsuly!

  5. Polska nie ma powodu aby patrzec ba Ukraine jak na parnera, przez nich mielismy poczatek konca polsko-litewskiej unii I istnienia naszego kraju, a w dalszym okresie sie popisali. jak na moje to niech spadają. w unii trojmorza tez nie na dka nich miejsca.

  6. Skoro mamy okupantów którzy stoja za Ukrainską stroną to co się dziwić ? A wiekszosć Polaków to idioci zaslepieni propaganda i przez nich własnie Polska jest opluwana i szczuta

  7. A nasz ”polski” rząd ma to głęboko w piździe. Zamiast coś z tym zrobić, to jeszcze głębiej za free będzie wchodził Ukrainie w tyłek- najbardziej antypolskiemu krajowi w Europie. No brawo, brawo, gratulacje!!! Za antypolonizm nikt nie ściga, a nawet przyzwala, to wszyscy mogą na nas pluć bezkarnie.

    • Polski rząd chciał takie prawo wprowadzić ale Izrael się sprzeciwił i pan prezydent w te pędy zastopował prace w Sejmie. Nawet będąc wtedy na Litwie, tam podpisał zakaz prac. Polskę więc można lżyć ale syjonistów już nie BO to jest antysyjonizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj