Niemieccy dziennikarze „Der Spiegel” ujawnili sensacyjne informacje o człowieku – legendzie, który dla milionów Niemców był symbolem demokratycznego, zjednoczonego kraju. Dla Polaków z kolei… o tym nieco niżej.

Więcej TUTAJ

Mowa o byłym kanclerzu Republiki Federalnej Niemiec, Helmucie Kohlu. Ujawniono, że przez lata Niemcami rządził człowiek, który pomagał esesmańskim zbrodniarzom.

„Der Spiegel” w swojej publikacji ujawnił wstydliwy sekret nieżyjącego już (zmarł w czerwcu ubiegłego roku) kanclerza naszych zachodnich sąsiadów.

Więcej TUTAJ

Kanclerz Helmut Kohl jako młody polityk wspierał finansowo byłych SS-manów oraz ich rodziny . Robił to za pośrednictwem „Hilfswerk Hausser”. Organizacja ta, nazwana „Hilfswerk Hausser” na cześć generała Reichswehry i Waffen-SS Paula Haussera, pomagała m.in. uwięzionym po procesach Norymberskich SS-manom. Głównymi celami organizacji była pomoc weteranom oraz walka o świadczenia socjalne dla nich. – donosi „Der Spiegel”

Więcej TUTAJ

Dlaczego byli SS-mani nie otrzymywali pieniędzy od państwa? Z jednego prostego powodu: Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał po wojnie Waffen-SS za organizację zbrodniczą.

Niemcy w niezręcznej sytuacji

Niemcy znów znaleźli się w niezręcznej sytuacji. Choć oficjalnie wzięli na siebie całość winy za zbrodnie dokonane na Żydach podczas II wojny światowej, to od lat prowadzą politykę zmierzającą do – przynajmniej w jakimś stopniu – oczyszczenia siebie z wojennych brudów. 

Więcej TUTAJ

Kanclerz Helmut Kohl jako młody polityk wspierał finansowo byłych SS-manów oraz ich rodziny . Robił to za pośrednictwem „Hilfswerk Hausser”. Organizacja ta, nazwana „Hilfswerk Hausser” na cześć generała Reichswehry i Waffen-SS Paula Haussera, pomagała m.in. uwięzionym po procesach Norymberskich SS-manom. Głównymi celami organizacji była pomoc weteranom oraz walka o świadczenia socjalne dla nich. – donosi „Der Spiegel”

Więcej TUTAJ

Tymczasem okazuje się, że Kohl, choć wypowiadał się o Polsce bardzo przyjaźnie, ochoczo wspierał skazanych nazistowskich zbrodniarzy i… blokował uznanie granicy z Polską. Mówiąc wprost: lobbował za odzyskaniem od Polaków zachodnich ziem utraconych po upadku III Rzeszy. Ciekawostką jest, że rodzina Kohla nie życzyła sobie obecności Angeli Merkel na jego pogrzebie. Pojawiły się głosy, że to przez niezadowalające, z jego perspektywy, podejście nowej kanclerz do niemieckich „bohaterów” z czasów okupacji Polski i innych terenów podbitych przez Hitlera. 

Kohl uważał generała SS Paula Haussera za człowieka przyzwoitego, choć dowodzone przez niego jednostki miały na swoim koncie zbrodnie wojenne. „Der Spiegel” pisze, że nawet będąc już kanclerzem Kohl okazywał wyrozumiałość dla Waffen-SS. „W 1985 roku wywołał skandal, gdy wraz z Ronaldem Reaganem odwiedził cmentarz wojskowy w Bitburgu, gdzie byli pochowani członkowie tej formacji”

Więcej TUTAJ

Źródło: newsweb.pl, wRealu24.pl

CZYTAJ DALEJ » merkel » Najbardziej mroczny sekret Niemiec. To nigdy nie miało zostać ujawnione!

8-letni 19 latka afera Anastazja Antifa atak beata budka Covid Częstochowa Duda Ekspert Epidemia guga Hitler Jaki Kaczynski Kaczyński Kamilek Kara Kibice kobieta korona Korona wirus Koronawirus Koronawirusa korwin Kłamcy lempart Lgbt Lis Majatek narodowy Media merkel mielec minister ministerstwo zdrowia Mocne Morawiecki mordercy MZ Niemcy Niemieckie media obajtek obalić PIS Obostrzenia ofiara opozycja pandemia Pilne pis Platforma PO podatki Policja politycy polityka polska Porządek premier prezydent Protest protesty Putin ratownicy Reformy Rekord Reparacje repolonizacja Rosja sars SARS-CoV-2 Schetyna soros Stanowski strajk sukces szczepionka Szumowski tajemnica tragedia Trump Trzaskowski tusk Tv tvn UE Ukraina UPA warszawa wiek emerytalny Wirus wstyd Wybory wypadek Zabojstwo Zakaz zamieszki Zarzuty Zgon

Sprawdź!!!!

ORAZ

CZYTAJ DALEJ » merkel » Najbardziej mroczny sekret Niemiec. To nigdy nie miało zostać ujawnione!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij!!!

Nierealnie.pl

Więcej TUTAJ

Zawsze bądź na bieżąco.

Jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz nas wesprzeć.

Napisz na adres email: redakcja@nierealnie.pl

Numer konta dla wspierających: 08 1240 2656 1111 0010 0699 5871

Więcej TUTAJ

Zasady

Kopiowanie, lub wykorzystywanie treści oraz multimediów w sposób naruszający przepisy prawa, Surowo Zabronione..

1. W Związku Z Art 14 Ustawy O Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z Dnia 18 Lipca 2002.

2. Kontakt Z Serwisem Jest Możliwy W Formie Elektronicznej Pod Adresem E–Mail: Redakcja@Nierealnie.Pl


3. Zabrania Się Kopiowania I Rozpowszechniania Treści . Zdefiniowanego W Ustawie O Prawie Autorskim I Prawach Pokrewnych Z Dn. 4 Lutego 1994 R. O Prawie Autorskim I Prawach Pokrewnych (Tj. Dz.U. Z 2006 R., Nr 90, Poz. 631 Z Późn. Zm.). Kopiowanie I Rozpowszechnianie Treści Jest Możliwe Tylko Po Uzyskaniu Pisemnej Zgody Serwisu.


4.Użytkownik oświadcza, że, bierze na siebie Pełną odpowiedzialność wynikającą z przepisów.


5. Użytkownik publikujący treści za pośrednictwem komentarzy oświadcza, że posiada do nich wszelkie prawa do całych tekstów, filmów, grafik oraz dźwięków bądź ich fragmentów lub wykorzystuje je zgodnie z właściwą licencją i odpowiednio oznacza.


6. Serwis udziela zgody na linkowanie bezpośrednio do artykułów Serwisu
7. Wszelkie treści opublikowane w serwisie podlegają ochronie prawnej.

Należą Do Nierealnie.pl lub Do Podmiotów Współpracujących z Serwisem.

Jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz nas wesprzeć.

Napisz na adres email: redakcja@nierealnie.pl

Numer konta dla wspierających: 08 1240 2656 1111 0010 0699 5871

Więcej TUTAJ

8 KOMENTARZE

  1. „Rząd Merkel jest jednym z najważniejszych pionierów tej inwazji
    Możesz zobaczyć młode i stare kobiety i dzieci żegnające się ze swoimi mężami, braćmi, synami i ojcami. Kobiety drżą, płaczą i obejmują mężczyzn; Dzieci wszystko podejrzewają i nic nie rozumieją, są zmartwione i zdenerwowane. A zaraz po tym, jak kobiety przytulą mężów, podejdź do dzieci, spróbuj przybrać życzliwą minę i powiedz im: wszystko będzie dobrze. A potem mężczyźni wsiadają do samochodów i wracają do walki. Dzieci jeszcze trochę machają, potem wsiadają do autobusu i zaczyna się nowy etap życia. Nawiasem mówiąc, w schroniskach dla kobiet i dzieci nie jest głośno, nie ma chaosu, nie ma krzyków – tylko cisza. Nie zapominasz tych scen.
    I chciałbym powiedzieć coś innego, bo teraz niemieckie media i organizacje pozarządowe mówią, że Polacy są rasistami, bo przyjmują tych uchodźców, a odrzucają innych z Afryki Północnej i Azji Południowej, którzy mają przybyć przez Białoruś. To ci, którzy brutalnie biją i uderzają polskich pograniczników na granicy, aby nielegalnie wjechać do Polski przez Białoruś, a teraz przekraczają białoruską granicę na Ukrainę. W Niemczech istnieje mały, ale drobny problem z percepcją. Niemcy konsekwentnie odmawiają uznania, że afrykańscy islamscy uchodźcy na granicy białoruskiej byli i są młodymi, zdrowymi mężczyznami, podczas gdy Ukraińcy to kobiety i małoletnie dzieci. Nie chcą przyznać, że afrykańscy islamscy uchodźcy wciąż gubią paszporty, podczas gdy Ukrainki cenią sobie paszporty w ich oczach. Ku uciesze reszty świata, stosunek Niemców do tej odmowy uznania tego, co uważają za sedno ich samooceny moralnej wyższości, nie zmieni się w najbliższej przyszłości. Oto odważny Ukrainiec broniący swojego kraju. Jest tchórzliwy Afrykanin, Syryjczyk i Afgańczyk, który zostawił żonę, dziecko i kraj, zamiast chwycić za broń.
    Nie: Teraz, kiedy nadchodzą prawdziwi uchodźcy, to puchnie do milionów ludzi, ukraiński uchodźca, który nie ma nic innego na myśli, aby jak najszybciej wrócić do domu i wzruszającą chęć budowania swojej ojczyzny.Polska i Polacy wspierają i dają Dobrym przykładem ich humanitarnej postawy wobec brutalnie zaatakowanego sąsiedniego narodu, Ukraińcy walczą i dziękują Polsce za wsparcie. Mężczyźni i kobiety pokazują światu, jaka jest stawka w obronie ich kraju, pokazując brutalnemu agresorowi Putinowi, że cywilizowany świat jest mocno zakorzeniony w regułach prawa międzynarodowego. Barbarzyńscy Rosjanie atakują hordę bandytów dowodzonych przez kremlowskich zbrodniarzy. Ukraina walczy i nie poddaje się, brawo polskiego rządu i jego uparta postawa, która po raz kolejny pokazuje, z jakich wartości wyrasta nasz polski patriotyzm i potrzeba poczucia wolności i suwerenności oraz chęci jego obrony. Niemcy ,to koń trojański ruskich.

  2. Władimir Putin i jego przyjaciele: „Chłopiec na posyłki Putina” zwany „Gerhardem Schröderem” Były kanclerz Schröder i prezydent Rosji od 20 lat są męskimi przyjaciółmi.
    Ludzie, którzy wspierają Putina. Chociaż w Rosji łamane są podstawowe prawa człowieka i obywatela, jak w przypadku Aleksieja Nawalnego. Za kontrowersyjnym gazociągiem opowiada się także polityk CDU i kandydat na kanclerza Unii Armin Laschet oraz premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig. Za pieniądze rosyjskiego giganta energetycznego Gazpromu założyła również państwową fundację ekologiczną, aby zapewnić dalszą budowę gazociągu Nord Stream 2. Michael Kretschmer, CDU, premier Saksonii, udał się nawet do Moskwy z żądaniem zniesienia unijnych sankcji wobec Rosji. A były kanclerz Gerhard Schröder SPD i tak od dawna służy rosyjskim korporacjom. Pamiętajmy o inwazji na Polskę w 1939. Najazd niemieckiego pułku strzelców w Polsce, 1939..dlatego nigdy nie ufaj niemieckim politykom i niemieckiemu rządowi…”nigdy”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj