Kolejny wyrok na niekorzyść TVN!!! Muszą sprostować kłamstwa.

6

Kolejny wyrok na niekorzyść TVN. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie przeciwko redaktorowi naczelnemu TVN.  Stacja musiała zamieścić sprostowanie artykułu opublikowanego na jej stronie internetowej, zawierającego nieprawdziwe informacje. Redaktor naczelny został także obciążony kosztami procesowymi.

TVN na swojej stronie internetowej zamieścił kłamliwy artykuł dotyczący Instytutu Ordo Iuris.

Więcej TUTAJ

Instytutu Ordo Iuris zgłosił się z wnioskiem o zamieszczenie sprostowania do redaktora naczelnego TVN. Po odpowiedzi odmownej, sprawa trafiła do sądu. W artykule znajdowały się nieprawdziwe informacje, stawiające Instytut w negatywnym świetle. Zarzucano Fundacji rzekome forsowanie zakazu antykoncepcji, rozwodów, edukacji seksualnej i praktyk homoseksualnych.

Więcej TUTAJ

Sąd oddalił argumentację telewizji TVN wskazującą, że kwestionowany fragment artykułu miałby być tylko opinią jego autora. Stacja musiała zamieścić pod tekstem sprostowanie według treści zaproponowanej przez Instytut. Telewizja została też zobligowana do zapłaty kosztów procesowych. Kolejny wyrok na niekorzyść TVN.

Każda nieprawdziwa czy nieścisła informacja opublikowana w mediach o zasięgu ogólnopolskim zawsze uderza w renomę i dobre imię, dlatego powinna być niezwłocznie prostowana, jak w tym przypadku.”

adw. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Więcej TUTAJ

Źródło: ordoiuris.pl

6 KOMENTARZE

  1. Nikt nie powinien klamać. Zwłaszcza telewizja publiczna. Rzadko piję alkohol i nie upijam się, ale na trzeźwo nie da się tego oglądać. więc nie oglądam, choć abonament płacę „od zawsze”. W tzw publicznej, poza tasiemcowymi serialami, bywają wiadomości: prawdziwe, prawdopodobne i inne. Prawdziwe to nekrologi, prawdopodobne to prognozy pogody. Są jeszcze „inne”. A tutaj, dla przypomnienia, przykłady „innych”: „Ktoś mija się z prawdą” –

  2. Sprostowanie i koszty sądowe hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Co to za kara dla dla takiego bogacza. Będą kłamać nadal, stać ich, a oglądalność wzrośnie, ludzie lubią takie sensacyjki

  3. Fundamentem neokomuny z której wyrusł tuskvisionnetwork jest kłamstwo i manipulacja. Urban i kiszczak namaszczając Waltera z wejhertem dali certyfikat na to aby fakty zgadzały się z linia propagandowa TVN a jeśli się nie zgadzały to tym gorzej dla faktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj