Kolejny wyrok na niekorzyść TVN!!! Muszą sprostować kłamstwa. Redaktor naczelny ukarany.

0

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie przeciwko redaktorowi naczelnemu TVN.  Stacja musiała zamieścić sprostowanie artykułu opublikowanego na jej stronie internetowej, zawierającego nieprawdziwe informacje. Redaktor naczelny został także obciążony kosztami procesowymi.

TVN na swojej stronie internetowej zamieścił kłamliwy artykuł dotyczący Instytutu Ordo Iuris.

Instytutu Ordo Iuris zgłosił się z wnioskiem o zamieszczenie sprostowania do redaktora naczelnego TVN. Po odpowiedzi odmownej, sprawa trafiła do sądu. W artykule znajdowały się nieprawdziwe informacje, stawiające Instytut w negatywnym świetle. Zarzucano Fundacji rzekome forsowanie zakazu antykoncepcji, rozwodów, edukacji seksualnej i praktyk homoseksualnych.

Więcej TUTAJ

Sąd oddalił argumentację telewizji TVN wskazującą, że kwestionowany fragment artykułu miałby być tylko opinią jego autora. Stacja musiała zamieścić pod tekstem sprostowanie według treści zaproponowanej przez Instytut. Telewizja została też zobligowana do zapłaty kosztów procesowych.

Każda nieprawdziwa czy nieścisła informacja opublikowana w mediach o zasięgu ogólnopolskim zawsze uderza w renomę i dobre imię, dlatego powinna być niezwłocznie prostowana, jak w tym przypadku.”

adw. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Więcej TUTAJ

Źródło: ordoiuris.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here