Jakiś czas temu odszedł z PO, teraz ostrzega: „Ta partia służy Niemcom!”

0

Platforma Obywatelska wykazywała się zdumiewającą nerwowością, gdy rządziła Polską. ta właśnie partia dopuszcza się działań wymierzonych w interesy Niemiec. Ugrupowanie dowodzone wcześniej przez Grzegorza Schetynę broni spraw naszych zachodnich sąsiadów z zadziwiającym wręcz zaangażowaniem.


Powstanie pierwowzoru Platformy Obywatelskiej – Kongresu Liberalno-Demokratycznego w latach 90. – było finansowane z Niemiec, konkretnie przez CDU, którym dziś dowodzi kanclerz Angela Merkel.

Ujawnił to Paweł Piskorski, były szef PO, a potwierdził Andrzej Olechowski, niegdyś blisko związany z Donaldem Tuskiem. Były premier odgrażał się, że będzie wszystkich za te „pomówienia” pozywał, ale nigdy tego nie zrobił.

Więcej TUTAJ

To by wyjaśniało wiele proniemieckich decyzji PO, gdy była u władzy oraz dzisiejszą politykę tego ugrupowania. Wątpliwości co do tego, że neoliberalna partia działa na szkodę interesu Polski nie ma nawet dawny polityk Platformy – Jacek Saryusz-Wolski.

Jak przyznał, jego zdaniem zarówno Donald Tusk, jak i jego partia-córka, prowadzą politykę antypolską. – Kiedy PO już nie tylko nie pracowała dla Polski, lecz wręcz zaczęła jej szkodzić, zdecydowałem, że odejdę – powiedział w kontekście swojego odejścia z partii.

Saryusz-Wolski, choć nie do końca zgadzał się z polityką PiS, miała już serdecznie dosyć zdradzieckich działań polityków Platformy Obywatelskiej i ludzi z tą partią związanych.

Gdy Donald Tusk poparł sankcje wobec Polski, Saryusz-Wolski przyznał, że pomyślał: „co za szmata”.

Cała Platforma Obywatelska – co chyba nikogo już nie dziwi – zgodnie i głośno protestuje zapewniając, że roszczenia wobec naszych oprawców to atak na europejską solidarność.

Więcej TUTAJ

źródło: Newsweb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj