Prokuratura Okręgowa w Poznaniu analizuje dokumentację medyczną 57-latki, która zmarła. Była zakażona koronawirusem. Kobieta pierwotnie miała trafić na zwykły oddział, leżeć z innymi pacjentkami, a opiekujący się nią personel miał nie mieć nawet maseczek.

W czwartek prokuratura zażądała dokumentacji medycznej zarówno ze szpitala w Puszczykowie, jak i na ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, gdzie hospitalizowana była 57-letnia kobieta zakażona koronawirusem. W czwartek władze miasta Poznania poinformowały o śmierci kobiety; 57-latka to pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w Polsce. Prokurator podkreślał wówczas, że działania prokuratury miały związek z publikacją listu, który we wtorek pojawił się na lokalnym portalu epoznan.pl. W liście – jak wskazano od pracowników szpitala w Puszczykowie – opisano nieprawidłowości związane z przyjęciem pacjentki.

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której – w poniedziałek – potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

Źródło : gazetaprawna. pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj