Główny doradca premiera ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban, powiedział: „Gdybyśmy pomnożyli liczbę nowo zdiagnozowanych przypadków przez pięć, bo od dawna wiemy, że tylko 20 proc. ludzi ma objawy. W związku z tym dziennie około 100 tys. ludzi zakaża się koronawirusem.

Profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. Covid-19 zapytany o zmniejszoną liczbę testów wykonywanych w Polsce w ostatnim czasie, zaznaczył w rozmowie z Onet.pl, że testowane są osoby wyłącznie z objawami Koronawirusa.

„Jakby pomnożyć liczbę nowo zdiagnozowanych osób przez pięć, to wyszedłby obraz pandemii. Od dawna to wiemy, że tylko 20 proc. ludzi ma objawy, 80 proc. nie ma. 5 razy 20 tys. dziennie, mamy 100 tys. ludzi zakażających się dziennie.

Doradca Premiera

Zapytany o wprowadzanie kolejnych obostrzeń lub zdejmowanie istniejących prof. Horban nawiązał do wtorkowej konferencji z udziałem m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego:

„To właśnie chciał przekazać minister Niedzielski, że on już to widzi i ma nadzieję, że ma rację, że już więcej tych zaleceń czy obostrzeń nie będzie, że ta fala rosnąca została zahamowana i może tylko spadać”.


Źródło: Radio ZetZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj