Czterech zarażonych lekarzy Koronawirusem. Podkarpackie, Mielec.

25

Na Podkarpaciu w miejscowości Mielec, stwierdzono przypadek zarażenia Koronawirusem. Osobą zainfekowaną jest dentysta przyjmujący W Mielcu. Wraz z trzema innymi lekarzami z Mielca przebywał na nartach we Włoszech. Po powrocie do kraju zignorował zagrożenie, mimo sytuacji nadal przyjmował i leczył pacjentów. Według informacji od mieszkańców tej miejscowości, pozostali lekarze w tym dwóch ginekologów również nadal przyjmowało swoich pacjentów.

Podano do wiadomości, że w powiecie Mieleckim otrzymano pozytywny wynik zarażenia Koronawirusem u mężczyzny który zgłosił się do szpitala w Mielcu. W godzinach popołudniowych wyszło na jaw że  zakażony mężczyzna jest Dentystą przyjmującym w Mielcu. Z informacji uzyskanych od mieszkańców ,pacjentów, oraz osób z otoczenia lekarza, otrzymaliśmy informacje iż dentysta przebywał na nartach we Włoszech wraz z trzema kolegami z branży.

Dwóch z nich to ginekolodzy. Wszyscy uczestnicy wyjazdu w Alpy po powrocie do kraju nadal przyjmowali swoich pacjentów. Na razie potwierdzono zakażenie tylko u dentysty. Mimo zaistniałej sytuacji lekarz nie został hospitalizowany. Został wysłany do domu. Mimo wcześniejszej lekkomyślności po powrocie do kraju, otrzymał zaufanie kolegów z branży i nie został objęty kwarantanną.

 

25 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że Ci lekarze Was pozwą za szerzenie nieprawdziwych informacji. To nawet nie były Włochy tylko Austria.

  • A co za różnica, Włochy czy Austria? Stopień nieodpowiedzialności taki sam. Dobrze że podaja bo pacjenci muszą obserwować swój stan zdrowia.

  • Byla to Austria, ale ktory kraj by to nie byl zachorowan bylo w okolicy mnóstwo bo to przy Wloskiej granicy. Dentysta jest nosicielem i nie wiadomo ilu zarazil wraz z zona byl na nartach, zona niby jeszcze nie zarazona ale od razu po powrocie przyjmowala bo tez dentystka plus do tego ortopeda i ginekolog. Źródło pewne z pierwszej reki bo znajomy z nimi byl i siedzi na kwarantannie, a teraz szukają i zamykaja ludzi na kwarantannie co mieli z nimi styczność.

  • Człowieku zastanow się co piszesz,pozwać to mogą ich teraz pacjenci,a nie najważniejsze gdzie przebywali,narazili przez swoje nieodpowiedzialność masę ludzi,błędne koło,ja też byłam ich pacjentka i co teraz truchleje i Zdrowie całej mojej rodziny!!!

   • A co ty rodzina z nimi ze tak się wstawiasz powinni już ich ukarać za nie zastosowanie kwarantanny pozew cywilny za nieumyślne narażanie zdrowia i życia

 2. Prawda czy nie , każdy z tych lekarzy zarażony lub nie , miał moralny obowiązek poddać się 14 dniowej kwarantannie . Widząc co dzieje się na świecie i wiedząc gdzie się było , każdy z nas ma obowiązek zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo innych ludzi. Zwłaszcza jeśli ktoś jest lekarzem i wie , że wrócił zagranicy i że mogły tam przebywać osoby zarażone. Niestety Ci ludzie wykazali się nieodpowiedzialnością przyjmując pacjentów i nie ważne czy są zarażeni czy też nie w chwili gdy przyjmowali pacjętów żaden z nich nie mógł być pewien czy nie jest nosicielem. Przez brak odpowiedzialności mogli narazić swoje otoczenie i pacjentów (ludzi , którzy im zaufali) . Niestety nasze spory tu czy gdzie indziej nic nie dadzą. To już się stało. Mam tylko nadzieję, że Ci lekarze wyciągnął z tej sytuacji wnioski , uderzą się w piersi i przynajmniej przeproszą, myślę , że ich pacjęci już wyciągnęli z tej sytuacji pewne wnioski.

  • Tak się składa,że ja byłam ich pacjentka z zeszły wtorek,lekarz wspominał,że wrócił z urlopu z Austrii,byłam u niego ponad 2 h,od tego czasu widziałam się z rodzicami ,teściami,mogłam przez niego zarazić masę ludzi,jutro muszę zadzwonić do sanepidu i zgłosić , szczęście że od soboty jestem na kwarantannie z racji przyjazdu męża z zagranicy

 3. Nie we Włoszech a w Austrii i wiem że Pan dentysta od razu zgłosił się na testy. Zachował się akurat bardzo profesjonalnie i w porządku

 4. Witam czy ktoś byl jego pacjentem z tym czasie ja byłam w zeszły wtorek lekarz faktycznie wspominał że wrócił z urlopu co za nieodpowiedzialny człowiek jak to przeczytałam to szok między czasie widziałam się z paroma osobami co powinnam teraz zrobić muszę zgłosić się do sanepidu na kwarantannie jestem od soboty z racji przyjazdu męża ale to było we wtorek przez jego nieodpowiedzialność naraziłam swoją rodzinę !!!

 5. Człowieku zastanow się co piszesz,pozwać to mogą ich teraz pacjenci,a nie najważniejsze gdzie przebywali,narazili przez swoje nieodpowiedzialność masę ludzi,błędne koło,ja też byłam ich pacjentka i co teraz truchleje i Zdrowie całej mojej rodziny!!!

 6. By chcialo sie powiedziec nienazarli sie kasy jeszcze I poszli do pracy Jak najszybciej odbic straty po wczasach. Kara 5000 o ZA malo

 7. Ci ludzie są nieodpowiedzialni. Masakra. Jak mozna wrócić z zagranicy i przyjmowac pacjentów wiedząc co się dzieje na swiecie. Powinni zająć się tymi ludźmi odpowiednie służby i nanieść na nich karę pieniężną. Wiadomo już ze w Mielcu są już spaleni. Wszyscy pacjenci odwrócą się od nich. Żenada.Jak tak można.

 8. Też byłam pacjenta… A teraz biegunka co rano ze strachu bóle brzucha płacz. Ktoś grzebał w naszej buzi bezpośrednio. Nie ważne czy to przez wyjazd na nartu zachorował czy nie. Nie powinno się przyjmować też pacjentów z zagranicy w tym okresie i narażać innych. Co ciekawe nam Sue testy nie należą. Siedzieć w domu i tyle. Więc to co podają ze jest zarażonych 300 to pic na wodę. Innym testów nie robią

 9. Niestety to prawda, że dentysta jest zarażony i przyjmował w tym czasie. Mój kolega był u niego i dostał wczoraj wezwanie z sanepidu na badania, bo mu powiedzieli że dentysta jest zarażony. Siedzi teraz w domu i czeka na wynik testu on i jego rodzina. Jak można tak postąpić. Oczywiście w mieleckich mediach cisza. Sprawa zamieciona pod dywan.

 10. Najlepiej żeby pacjenci złożyli wspólny pozew do sądu na nieumyślne narażenie utraty zdrowia i życia a inni powinny się odkręcić od tych dentystów żeby poczuli po kieszeni i tak nas skrobią po kieszeni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj