Brytyjskie media: „Donald Tusk to szef mafii”

6

Zdumiewającą publikację przygotowali dziennikarze brytyjskiego dziennika „The Sun”. Były premier Polski, dziś przewodniczący Rady Europejskiej, został opisany z porażającą szczerością.

Donald Tusk ma swoich antyfanów już nie tylko w Polsce. Były premier zniechęcił do siebie miliony rodaków, a później wyjechał do Brukseli. Szybko zyskał przeciwników w całej Europie — w tym wśród brytyjskich dziennikarzy.

Nastroje na Wyspach Brytyjskich wzbierają z dnia na dzień. Brytyjczycy zorientowali się, jak autorytarną i antydemokratyczną instytucją zaczyna być Unia Europejska.

Więcej TUTAJ

Brytyjski dziennik „The Sun” zajmuje się kwestią stosunku Unii Europejskiej wobec Wielkiej Brytanii w kontekście negocjacji dotyczących Brexitu. Zdaniem autom artykułu w „The Sun” UE zachowuje się jak mafia, na czele której stoi Donald Tusk.

Dziennikarz tabloidu nie ukrywa swojej niechęci do postawy UE wobec Zjednoczonego Królestwa. Jego zdaniem Unia Europejska rości sobie zbyt wiele praw w relacjach obustronnych i uważa się za instytucję mającą wszystkie najsilniejsze karty.

Więcej TUTAJ

A to wszystko dlatego, że Tusk przedstawił projekt wytycznych do negocjacji między Komisją Europejską a Wielką Brytanią. Ponadto podkreślił, że Wielka Brytania nie może rościć sobie zbyt wiele praw po Breicicie.

„ME ZGODZIMY SIĘ, BY TVIELKA BRYTANIA ZACHOWAŁA PRAWA, JAKIMI CIESZY SIĘ OBECNIE (W RELACJACH Z UE) NORWEGIA, A JEJ ZOBOWIĄZANIA BYŁY TAKIE, JAKIE MA KANADA „

Taka postawa Donalda Tuska nie spodobała się dziennikarzom „The Sun”. Autor przyrównał europejskich polityków z Donaldem Tuskiem na czele do mafiosów.

W artykule, zatytułowanym „Brextortion” Donald Tusk został zaprezentowany jako Don yito Corleone, bohater „Ojca Chrzestnego” Mario Pum — Złożyłem im ofertę DO odrzucenia — widnieje w dymku, który został umieszczony przy ustach Tuska.

Więcej TUTAJ

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj